یوتیوب - یوتیوبر

بررسی جزییات کامل از کاهش درآمد یوتیوبرهای ایرانی

سلام و درود به شما همراهان گرامی مجله اینترنتی همه چی مگ . در این پست قصد داریم تا در مورد تغییرات اخیر یوتیوب به طور کامل توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید این روز ها اخباری مبنی بر کاهش درآمد یوتیوبر های ایرانی به گوش می رسد که باعث نگرانی یوتیوبرهای ایرانی شده و علت آن را در ادامه بررسی میکنیم.

داستان تغییرات یوتیوب از کجا آغاز شد ؟

همان طور که می دانید گوگل و پروژه های زیرمجموعه های آن از جمله یوتیوب و … در کشور آمریکا مستقر هستند و باید به قوانین و مقررات آمریکا پایبند باشند . از همین رو دولت آمریکا ، چندی پیش ، یوتیوب را مجاب کرد تا از یوتیوبر های آمریکایی 30 درصد از درآمدشان از بازدیدکنندگان آمریکایی شان را به عنوان مالیات کسر و به اداره مالیات آمریکا پرداخت کند.

این خبر در ابتدا باعث ناراحتی یوتیوبر های آمریکایی شد اما آنها از سابسکرایبرهای شان خواستند تا برای اینکه گوگل متوجه آمریکایی بودن شان نشود و مالیاتی از درآمد شان کسر نشود ، از VPN با آی پی غیر از آمریکا استفاده کنند که درواقع با این کار بتوانند از دادن مالیات فرار کنند که تا اینجای کار، هیچ مشکلی برای یوتیوبرهای ایرانی پیش نیامد . اما …

دردسر های یوتیوبر های ایرانی از کی آغاز شد ؟

درآمد یوتیوبر های ایرانی از یوتیوب صفر می شود

پس از این که یوتیوبر های آمریکایی برای دور زدن گوگل ، از کاربران شان خواستند تا از وی پی ان استفاده کنند ، گوگل هم بیکار ننشست و در اقدامی ، امکان تشحیص آی پی اصلی کاربران (هر کشور رنج آی پی خاص خود را دارد) را فراهم کرد که حتی در صورتیکه از وی پی ان هم استفاده کنید ، باز هم آی پی اصلی تان برای یوتیوب قابل تشخیص بوده و استفاده از وی پی ان ، نمی تواند کشوری که در آن حضور دارید را مخفی کند . اما اشکال کار کجاست ؟

مزایا و معایب تشخیص کشور مبدا بازدیدکنندگان یوتیوب

خوب همان طور که گفته شد در حال حاضرحتی در صورت استفاده از وی پی ان ، یوتیوب می تواند ایرانی بودن تان را تشخیص بدهد و این مسئله دارای مزایا و معایبی برای یوتیوبرها می باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت .

مزایا 

یکی از مزایای این موضوع عدم ریزش سابسکرایب و لایک پست ها می باشد. همانطور که می دانید وی پی ان ها معمولا یک آیپی را در اختیار چندین و حتی چند هزار نفر قرار می دهند که یوتیوب فقط چند مورد از انها را به عنوان کاربر واقعی تشخیص می دهد و مابقی را به عنوان روبات شناسایی می کند و عملیاتی که توسط این کابران انجام می شود را نادیده می گیرد. اما با استفاده از سیستم جدید دیگر کاربران ایرانی که از وی پی ان استفاده می کنند ، به عنوان روبات شناخته نمی شوند و از همین رو ، بزودی شاهد رشد سابسکرایب ها و لایک و کامنت های کانال های ایرانی خواهیم بود.

معایب

اما معایب سیستم جدید یوتیوب که می تواند کشور مبدا بازدیدکننده ها را تشخیص دهد چیست ؟

همان طور که می دانید ایران توسط آمریکا تحریم بوده و این بدان معناست که شرکت های آمریکایی و اروپایی قادر به همکاری تجاری با ایران نیستند و درواقع این شرکت ها نمی توانند به کاربران ایرانی سرویس بدهند و حتی اگر هم بتوانند ، باتوجه به گرانی دلار و مشکلات اقتصادی ، کاربران ایرانی نمی توانند از سایت ها و شرکت های خارجی خرید کنند و از همین رو یوتیوب مجبور است تا تبلیغات شرکت های آمریکایی و اروپایی را به کاربران ایرانی نمایش ندهد که این اتفاق باعث کم شدن و حتی به صفر رسیدن درآمد یوتیوبر های ایرانی می شود.

اگر تا کنون ویدیو های یوتیوب را با فیلترشکن استفاده می کردید و تبلیغات بین ویدیو ها را مشاهده می کردید ، ازین پس شاید کمتر شاهد تبلیغات در ویدیوهای ایرانی باشید که از طرفی این مورد به نفع بازدیدکننده و به ضرر یوتیوبر می باشد.

اما چاره چیست و یوتیوبر های ایرانی برای جبران کاهش درآمد کانال یوتیوب شان چه کنند ؟

گرچه این اتفاق ، برای یوتیوبر های ایرانی ، اتفاقی ناخوشایندی می باشد اما توصیه میکنیم ناامید نشده و به فعالیت خود ادامه دهند و روشهای دیگری را جایگزین درآمد یوتیوبی شان کنند . برای مثال جذب اسپانسر برای ویدیو های شان ، استفاده از سیستم های دونیت  (حمایت مالی) ، راه اندازی سایت و استفاده از پتانسیل های درآمدزایی سایت از جمله ، همکاری در فروش ،رپورتاژ ، بکلینک ، بنر و … می تواند تاثیر بسزایی در افزایش درآمد شان داشته باشد.

ما در تیم تخصصی همه چی مگ ، آماده ارائه مشاوره و انجام پروژه طراحی سایت ویژه  یوتیوبر ها و کانتنت کریتورهای ایرانی هستیم . جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس 09036751412 با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *