امنیت سایبری

امنیت سایبری و هر آنچه درباره آن باید بدانیم

حملات سایبری یکی از تهدیدهای فزاینده عصر ما است و امنیت سایبری اولویت اول کسب و کارها و دولت ها است .تاثیر  اینترنت هم در زندگی شخصی ما و هم در دنیای کسب و کار ، فرصت های بیکرانی را برای هکرها با طیف گسترده ای از انگیزه ها و ابزارهای وسیع تری ایجاد کرده است.

از فیشینگ و clickjacking گرفته تا باج افزار و حملات دسترسی مستقیم و  حملات انکار سرویس (DoS) تهدیدها در حال ظهور و بیشتر شدن هستند. این یک بازی موش و گربه است زیرا تکنولوژی مجرمان سایبری پیچیده تر می شوند و متخصصان امنیت سایبری هم به صورت مداوم بروز میشوند.

تهدیدات سایبری جدی هستند. میتون گفت که یك حمله بزرگ سایبری می تواند ویرانی هایی را انجام دهد كه بیش از 92 میلیارد پوند برای اصلاح آن هزینه مورد نیاز میباشد بیشتر از بودجه تعمیر طوفان كاترینا ، گرانترین بلای طبیعی در تاریخ آمریکا. براساس تحقیقات سیسکو  حملات DoS می تواند اینترنت را مختل کند و مشاغل زیادی را از بین ببرد.

تلفن های هوشمند فرصت های بیشتری را برای مجرمان سایبری ایجاد کرده است  اینترنت اشیاء همچنان تهدیدات را افزایش داده است. حتی اتومبیل های ما از نظر امنیت سایبری آسیب پذیر می شوند. سیستم های هوشمند کنترل ساختمان نیز به طور فزاینده ای به شبکه وصل می شوند  بنابراین حتی ساختمانها نیز هک می شوند.

امنیت سایبری چیست؟

امنیت سایبری عملی است برای محافظت از اطلاعات و داده ها در مقابل منابع خارجی مانند اینترنت و یا تهدیدات داخلی است. متخصصان امنیت سایبری از شبکه ، سرورها و سرویس ها ، اینترانت و سیستم های کامپیوتری محافظت می کنند. همچنین تضمین می کند که فقط افراد مجاز به آن اطلاعات دسترسی دارند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *