افزایش سرعت گوشی هوشمند

راهکارهای افزایش سرعت گوشی

از سرعت گوشی هوشمند خود راضی نیستید ؟ راهکارهای مختلفی در این پست ارائه شده که کمک تان خواهد کرد.

همان طور که می دانید گوشی های هوشمند هم همانند رایانه و لپ تاپ ، پس از مدتی استفاده ، دچار کاهش سرعت می شود و می بایست برای مقابله با کندی سرعت گوشی آن اقداماتی انجام داد که در این پست ، به بررسی برخی راهکارهای کاربردی و اساسی در این زمینه پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

خالی نگه داشتن حافظه داخلی

نخستین توصیه ما در مورد افزایش سرعت گوشی های هوشمند ، خالی نگه داشتن حافظه داخلی دستگاه می باشد. سعی کنید فقط و فقط برنامه ها و بازی ها را در حافظه داخلی ذخیره کنید و حتی الامکان فایل های خود را در حافظه خارجی ذخیره کنید. داشتن فایل های زیاد روی حافظه داخلی باعث می شود تا کار کردن با دستگاه با سرعت پایین تر انجام می شود. ( همانند رایانه و لپ تاپ که گفته می شود فایل های تان را در درایو ویندوز ذخیره نکنید )

توصیه میکنیم هر چند وقت یکبار فایل های اضافی و فایل های موقتی temp files را که توسط برنامه ها و بازی ها ، ساخته می شوند را حذف کنید.

عدم اجازه اجرای برنامه ها در هنگام روشن شدن دستگاه

اکثر برنامه هایی که روی تلفن هوشمند خود نصب میکنید ، بصورت پیشفرض اجازه اجرا در هنگام روشن شدن دستگاه را دارند و در صورتیکه تعداد این برنامه ها افزایش یابد ، ممکن است پس از خاموش و روشن کردن دستگاه ، کاهش سرعت محسوسی را احساس کنید که می بایست آنها را غیرفعال کنید. برخی گوشی ها به صورت پیشفرض امکان مدیریت دستگاه را دارند و به راحتی می توانید این گزینه را مدیریت کنید اما اگر دستگاه شما چنین قابلیتی ندارد ، برنامه هایی هستند که با کمک آن ها می توانید مانع از اجرای خودکار برنامه ها شوید که در پست های بعدی به معرفی برخی از برنامه های مدیریت دستگاه خواهیم پرداخت .

حذف برنامه ها و بازی های بلااستفاده

همان طور که می دانید نصب برنامه های زیاد علاوه بر اشغال فضای ذخیره سازی ، منابع سخت افزاری دستگاه از جمله رم و پردازنده را نیز تحت تاثیر  قرار می دهند . توصیه میکنیم همین الان نگاهی به لیست برنامه های نصب شده در گوشی تان بیندازید و برنامه هایی که به ندرت از آنها استفاده می کنید و یا کلا استفاده نمی کنید را حذف کنید.

بستن بازی ها و برنامه های اخیر

برنامه ها و بازی ها ، در هنگام اجرا به حافظه اصلی ( رم ) منتقل می شوند و از آنجا اجرا می شوند و هر گوشی هم معمولا حافظه اصلی متفاوتی دارد که در حال حاضر گوشی های موجود معمولا دارای 2 گیگ رم می باشند و گوشی های قدیمی تر دارای حافظه اصلی کمتری هستند . ( معمولا 512 و یا گوشی های کمی جدید تر دارای 1 گیگ رم می باشند )

برخی تلفن های هوشمند بصورت خودکار برنامه ها و بازی هایی که از آنها خارج می شوید را از حافظه رم پاک می کنند اما سایر گوشی ها چنین قابلیتی ندارند و برنامه ها پس از بستن باز هم در رم می مانند که در صورت زیاد شدن آنها ، فضای زیادی از رم درگیر می شود و در نهایت عملکرد دستگاه کاهش می یابد.

بهینه سازی سرعت گوشی در هنگام بازی با Game Booster

اگر در هنگام اجرای بازی ها و برنامه های سنگین گوشی تان کند می شود ، توصیه میکنیم از برنامه های گیم بوستر استفاده کنید. این برنامه ها ، قبل از اجرای بازی ، برنامه های در حال اجرا را از حافظه رم خالی می کنند تا بازی و برنامه مورد نظر تان راحت تر اجرا شود و منابع سخت افزاری بیشتری در اختیار داشته باشید.

جمع بندی کلی :

توصیه ما به شما این است که موارد ذکر شده را بصورت مداوم انجام دهید. برای اینکه بتوانید به راحتی این کار ها را انجام دهید ، توصیه میکنیم برنامه All in one – toolbox را نصب کنید . از این برنامه می توانید برای انجام تمامی موارد ذکر شده استفاده کنید. کافیست نام این برنامه را در بازار ، گوگل استور و یا مایکت جستجو کنید. در آینده این برنامه را بصورت کامل ، معرفی خواهیم کرد.

اگر شما هم راهکاری برای افزایش سرعت گوشی می شناسید ، می توانید از طریق نظرات همین پست معرفی کنید و یا اگر سوالی در این زمینه دارید ، هم می توانید بپرسید تا توسط کارشناسان همه چی مگ پاسخ داده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *