سامانه همتا

رجیستری و فعال کردن گوشی در سامانه همتا

همان طور که می دانید سامانه همتا مدتی است که شروع به فعالیت کرده و در هنگام خرید و فروش گوشی و تبلت با استفاده از این سامانه ، می توان از قانونی بودن دستگاه مطمئن شد . در این پست به بررسی کامل این سامانه پرداخته ایم و به سوالات کاربران در این زمینه پاسخ داده ایم.

اگر شما هم در مورد این سامانه سوالی دارید ، می توانید از طریق نظرات همین پست سوالات خود را مطرح کنید تا توسط کارشناسان ما به آن پاسخ دهیم با ما همراه باشید.

سامانه همتا چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

به منظور جلوگیری از خرید و فروش گوشی های قاچاق ، دولت تصمیم به راه اندازی طرح رجیستری گرفت و در این طرح برای خرید گوشی می بایست از طریق سامانه همتا گوشی خود را فعال کنید و انتقال مالکیت به خط خود را انجام دهید . در صورت عدم انجام این کار ، پس از گذشت چند روز ، امکان استفاده از گوشی را نخواهید داشت و نمی توانید از خدمات اپراتور ها استفاده کنید.

طرح ثبت تجهیزات دارای سیم کارت با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای تلفن همراه، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک ج.ا.ا به اجرا گذاشته می‌شود. هدف از اجرای این طرح، مبارزه سیستمی با عرضه و فعالیت تلفن‌های همراه (و سایر تجهیزات دارای سیمکارت) قاچاق و تقلبی میباشد.

برای اطمینان از قانونی بودن دستگاهی که قصد خرید آن را دارید و یا فعال سازی و انتقال مالکیت دستگاه می بایست از طریق سایت سامانه همتا به آدرس https://hamta.ntsw.ir/Devices/MobileActivation و یا کد USSD *7777# اقدام کنید .

برای ثبت مالکیت و فعال سازی گوشی و تبلت به چه اطلاعاتی نیاز داریم ؟

یکی از پرکاربردترین سوالاتی که در این زمینه پرسیده می شود این است که برای ورود به سامانه همتا و فعال سازی دستگاه چه اطلاعاتی نیاز است ،

تنها چیزی که نیاز دارید ، یک خط فعال ، شماره سریال IMEI و کد فعال سازی می باشد که می بایست از فروشنده دریافت کنید. پس از قرار دادن سیم کارت در گوشی ، با شماره گیری کد ستاره 7777 مربع ، گزینه هایی از جمله استعلام اصالت ، فعال سازی ، انتقال مالکیت و … را مشاهده می نمایید. اگر گوشی آکبند می باشد باید عدد مربوط به فعال سازی را شماره گیری کنید و اگر گوشی دست دو می باشد باید گزینه انتقال مالکیت را شماره گیری کنید.

سپس شما می بایست اطلاعات درخواستی را وارد کنید تا پروسه فعال سازی و انتقال مالکیت فعال شود.

اگر به اینترنت دسترسی دارید می توانید با مراجعه به آدزس ذکر شده در بالا ، فرم مربوطه را تکمیل نمایید تا فعال سازی و انتقال مالکیت دستگاه انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *