کپشن برای وریا غفوری

میدونی چرا استقلال رنگ لباسش رو آبی انتخاب کرده؟ اگه نمیدونی خب من بهت میگم. چون اونا که همیشه میبرن، خب همین برنده بودنشون هم بهشون حکم میکنه که به بقیه بفهمونن که پیروزیشون جاودانه هست و هیچ وقت این پیروزی از بین نمیره. برای همین هم لباسی با رنگ آبی رو انتخاب کردن. آخه رنگ آبی مفهومی از جاودانگی رو میرسونه.

وقتی که بازیکن های استقلال با لباس آبی رنگشون وارد زمین میشن، همیشه طرفدارها توقع یک کار جدید و یک برد متفاوت رو از اونها دارن. رنگ لباس استقلالی ها این حس رو به مخاطب القا میکنه. رنگ آبی توی ذهن مخاطب جوری تداعی میکنه که اون همیشه منتظر یک کار جدید باشه.

رنگ آبی پیام آور صلحه. وقتی که تیم استقلال وارد میدون میشه و بازیش رو با حریف خودش آغاز میکنه، در واقع با صلح هست که وارد میشه. در صورتی که خیلی از حریف های اون ممکنه که با هدف دیگه ای وارد زمین بشن و حتی به بازیکن های استقلال هم آسیب برسونن تا خودشون برنده بشن. اینه فرق استقلال.

میدونستی چرا وقتی که داری بازی های استقلال رو تماشا میکنی، اصلا یک آرامش خاص میگیری؟ جدای از کیفیت بازیشون، این رنگ لباسشونه که بهت آرامش میده. آخه رنگ آبی پیام آور صلحه و آرامش رو در بر داره.

برای استقلالی شدن نیاز داری به یک مهارت که اسمش هم مهارت برنده شدن هست. یک استقلالی، بردن مثل خون تو رگ هاش جریان داره. اگه اینجوری هستی تبدیل به یک استقلالی شو؛ وگرنه چیزی که زیاده تیم! برو جزو همون تیم ها شو.

تیم استقلال که برنده میشه و در این هم شکی نیست. اما دلم به حال اون هوادار تیم مقابل میسوزه که اینقدر با شوق حتی پا میشه میره ورزشگاه که بازی رو از نزدیک ببینه. خب میری چی رو ببینی؟ اینکه تیمت میبازه؟ اینجوری که بیشتر ناراحت میشی. اصلا بزار به هوادارهای همه ی تیم ها بگم که اگه فلان روزی تیمتون با استقلال بازی داشت، اصلا نه برید ورزشگاه و نه حتی بازی رو ببینید؛ چون اینجوری ناراحت میشین؛ ناراحتی هم داره که باخت تیمت رو به بدترین شکل با چشم ببینی.

ابی تر از دریا ها هم لهجه ی بارونم / رنگ زمین نمیشناسم از جنس اسمونم
ابی رو خواب میبینم ابی رو فک می کنم / با واژه های ابی از زندگی میخونم
با ادمای ابی دنیا قشنگ تر میشه / رنگای دیگه پیشش کم رنگ میشن همیشه.

یک استقلالی، با غیرتی که داره، باعث برنده شدن تیمش میشه. استقلالیا نیاز به استراتژی خاصی ندارن، اونا نیاز به برنامه خاصی ندارن، اونا حتی نیاز به بازیکن های خیلی حرفه ای ندارن. اونا غیرت دارن و همین غیرتشون باعث میشه که همیشه توی زمین بهترین عملکرد رو از خودشون نشون بدن و این یعنی برنده شدن.

تو فرهنگ استقلالی ها برنده شدن توی تعداد گل نیست، توی راضی نگه داشتن هوادارهاست. هوادار که راضی باشه، انگار تیم استقلال برنده هست. بزرگترین برد برای بازیکن های تیم استقلال این هست که لبخند رضایت هوادارهاشون رو ببینن.

خیلی برام جای تعجبه که چرا بعضی از تیم ها از بردشون توی زمین اینقدر خوشحال میشن. خب عزیز من برنده شدن که فقط توی تعداد گل نیست. برنده شدن توی کیفیت بازیه که کاری کنی که طرفدارهات و حتی یک بیننده ساده که بازی رو میبینه، از بازی لذت ببره. مثلا به استقلال توجه کن! اون حتی اگه بخواد ببازه هم کیفیت بازیش رو حفظ میکنه که طرفدارش از بازی اون لذت ببره.

در تعجبم که چرا تیم های دیگه وقتی که برنده یک بازی میشن اینقدر خوشحال میکنن. گویا که براشون این برنده شدن ها خیلی جدیده. اما به استقلال توجه کردی؟ استقلال حتی وقتی هم که برنده میشه، خیلی ریلکسه. آخه برای این تیم، برنده شدن دیگه تبدیل به یک چیز بدیهی شده. آدم برای چیزهای بدیهی که زیاد خوشحال نمیکنه دیگه!

برد تیم استقلال، طرفدارهاشه. طرفدارهایی که حتی اگه ببازه و حتی اگه نتیجه رو به حریف واگذار کنه، باز هم مرد و مردونه به پای تیمشون می ایستند و هرگز از اون دست نمیکشن. برد واقعی یک تیم اینه؛ نه اینکه حالا چند تا گل بزنه و برنده یک بازی ساده بشه.

تیم استقلال همیشه برنده هست؛ حتی زمانی هم که نتیجه رو به حریف واگذار میکنه، اون برنده میدونه. چون برای استقلال تعداد گل ها مهم نیست، برای استقلال این مهمه که توی هر بازی چقدر تونسته مهارت کسب کنه و چقدر بازیکنانش تونستن پیشرفت کنن. حالا شما هی بگو استقلال باخت؛ عزیز من استقلال همیشه برنده هست! چون تو همون زمانی که تیم شما گل بیشتری زد، تیم ما تجربه بیشتری کسب کرد.

استقلالی بودن یعنی وارد یک دنیا از هیجان و لذت شدن. کسی که استقلالی میشه، همه ی این هیجان ها رو تجربه میکنه. در تعجبم که چرا بعضیا طرفدار تیم های خسته کننده هستن. تیم استقلال با بازی های حرفه ای که میکنه اون هیجان رو به طرفدارهاش هدیه میده و با برنده شدن هاش هم یک لذت خاص رو به طرفدارهاش میبخشه. حالا تیم های حریف همیشه بازی های خسته کننده دارن و همیشه هم میبازن؛ اما نمیدونم که چرا طرفدارهاشون نمیخوان که از اون ها دل بکندن.

تو خورشیدی ولی غروب نداری / اهای فرهاد مجیدی
تو دریایی ولی ساحل نداری / اهای فرهاد مجیدی
تو تک ستاره ی فوتبال اسیایی / اهای فرهاد مجیدی
تو بهترین شماره ی 7 اسیایی / اهای فرهاد مجیدی
امسال با گلهای تو قهرمانم / اهای فرهاد مجیدی
تو هم گل میزنی هم گل میسازی / اهای فرهاد مجیدی.

در اینکه تیم استقلال همیشه میبره و پیروز میدون میشه که شکی نیست. اما من نمیدونم که طرفدارهای تیم های حریف چطور تیم برنده رو رها میکنن و میرن سراغ تیم بازنده. حالا درسته که اون تیما هم دل دارن؛ اما تا وقتی که تیمی مثل استقلال وجود داره، اونا باید برنده شدن رو توی خوابشون ببینن. فقط من در تعجبم که چرا طرفدارهای اونا نمیخوان که استقلالی بشن و همینجوری طرفدار اون تیما موندن.

استقلالی بودن یک مهارته. هر کی که استقلالی بخواد بشه، باید این مهارت رو به دست بیاره. اما ممکنه بپرسی که این مهارت حالا چی میخواد باشه؟! این مهارت برنده شدن هست. استقلال یعنی برنده، یعنی پیروز. اگه میخوای استقلالی بشی باید بتونی همیشه برنده باشی! مثل تیم استقلال که همیشه برنده هست.

اگه از زندگیت خسته شدی و اگه امیدی به زندگیت نداری، پس استقلالی شو. شعار نمیدم و حرف الکی هم نمیزنم. استقلالی که بشی، تازه میفهمی که زندگی یعنی چیه. اینکه هر روز منتظر برد تیمت باشی و تیمت هم این برد رو به تو هدیه بده، میشه زیباترین اتفاقی که تا حالا تجربش کردی و همین بردها باعث افزایش انگیزه تو میشه. دیدی حرفم شعار نبود؟ 🙂

آیا میخوای خوشبختی کامل رو احساس کنی؟ آیا میخوای که با تمام وجود قدرت رو احساس کنی؟ آیا دوست داری بدون اینکه حتی کار خاصی هم بکنی تبدیل به یک انسان موفق بشی؟ خب عزیز من کاری نداره که؛ یک استقلالی بشو. همینکه اسم تیم استقلال روی تو باشه، یعنی تو تمام اینها رو به دست میاری.

استقلالی که باشی میفهمی معنی ستاره دار بودن یعنی چی؛ استقلالی که باشی میفهمی معنی برد یعنی چی؛ استقلالی که باشی تازه میفهمی که چرا باید حریفت ازت بترسه. استقلالی که نباشی نمیگم اینا برات مهم نیست اما در اولویت هم نیستن. برای یک استقلالی تموم این ها در اولویته.

فکر کردی استقلالی بودن راحته؟ نه عزیز من راحت نیست. اینکه همیشه بهترین تیم باشی، اینکه همیشه صدر جدول باشی و اینکه همیشه کاری کنی که تیم های حریف ازت بترسن، خیلی سخته. به خاطر همینه که خیلی ها نمیتونن استقلالی باشن و خیلی زود از اون تیم خارج میشن. چون این تیم فقط جای بهترین هاست و افراد معمولی در اون جایی ندارن.

مواد لازم برای استقلالی شدن عبارت هستند از شجاعت، مهارت، قدرت، غیرت، شهامت و عرضه. اگه حتی یکی از این ها رو هم نداری، به فکر استقلالی شدن نباش. چون یک استقلالی پکیج کاملی از تموم اون چیزایی که گفتم هست.

ابی یعنی شور یعنی زندگی / ابی یعنی مردی و مردانگی
ابی یعنی تا ابد عاشق بمان / ابی یعنی عشق یعنی اسمان
ابی یعنی بهترین تیم جهان / ابی یعنی موج دریای جنوب
یعنی بهترین زیباترین رنگ غروب.

یک استقلالی حتی اگه دنیاش رو هم بگیرن، نمیزاره که تیمشو ازش بگیرن. اون چنان غیرتی روی این تیم داره که به هیچ وجه راضی نیست از اون دست بکشه و راضی نیست که اون رو ترک کنه. پس به یک استقلالی پیشنهاد پول و … ندید که اونو از استقلال جدا کنید. چون استقلال به جون اون وصله.

استقلالی بودن غیرت میخواد! اگه نمیتونی غیرت داشتی باشی روی تیمت، همین الان از استقلالی بودنت دست بکش و برو و طرفدار تیم های دیگه باش.

تیم حریف هرچقدر هم که بزرگ باشه مهم نیست، مهم غیرته تیم استقلاله که در اون موج میزنه. همین غیرت میشه بلای جون حریف و نمیزاره که آب خوش از گلوی اون پایین بره.

استقلالی ها همشون با غیرتن. حتی همون ضعیف هاشونم غیرت خاصی دارن و همین غیرت باعث میشه که همون ضعیفا هم قدرتشون چند برابر بیشتر از با مهارت ترین بازیکن تیم حریف بشه.

باغیرت بودن باعث میشه که نزاری تیمت ببازه، نزاری که هوادارهات ناراحت بشن و نزاری که حریف از بردن تو خوشحال بشه. با غیرت بودن یعنی اینکه هرچی در توان داری خرج کنی تا بتونی حریفت رو شکست بدی! اون زمان حتی اگه باختی، حداقل میدونی که این برد حریف باعث خسته شدن اون شده و تو تمام سعیت رو کردی. چرا اصلا بخوام غیرت رو تعریف کنم وقتی که نمونه ی بارز اون هست؟! تو وقتی که به تیم استقلال نگاه کنی، میتونی معنای کامل غیرت رو درک کنی.

اینکه استقلال میبره دلیل داره. این فقط به خاطر مهارت زیادشون نیست که؛ این فقط به خاطر شجاعتشون نیست که؛ این فقط به خاطر قوی بودنشون نیست که! این به خاطر غیرتشون هم هست. بازیکنای استقلال حتی اگه مهارتی نداشته باشن، حتی اگه احساس ترس کنن و حتی اگه قوی هم نباشن بازم با قدرت به مصاف حریف میرن. چون اونا یک چیزی دارن به اسم غیرت که تمام چیزهایی که گفتم زیر مجموعه ی غیرت میشه.

تیم استقلال فقط یک تیم نیست یک مجموعه از عشق، قدرت و غیرته. مجموعه ای که هیچوقت حاضر نمیشه ناراحتی هواداراشو ببینه. یازده تا بازیکنی که این مجموعه رو تشکیل میدن، جزو باغیرت ترین آدمای روی زمینن.

با غیرت بودن یکی از ویژگی های بارز هر انسانی باید باشه. اما توی دنیای الان این ویژگی توی آدما خیلی کم پیدا میشه. ولی من یک جا رو میشناسم که یازده تان آدم با غیرت دور هم جمع شدن. اونجا جایی نیست جز تیم استقلال که یازده بازیکن باغیرت تلاش میکنن که تیمشون ببره و باعث خوشحالی هوادارهاشون بشن.

تیم استقلال شجاعت داره، شهامت داره و در یک کلام غیرت داره. غیرتی که برای استقلالی بودن نیازه، یک مقدار حجمش زیاده! شاید به خاطر همینه که بعضیا استقلالی نشدن. البته نکه باقی تیم ها بی غیرت باشن ها، ولی استقلال یه چیز دیگست.

یک استقلالی غیرت داره؛ اون برای تیمش جونش رو هم میده! این فقط یک حرف نیست، کافیه که زمانش برسه تا این رو به چشم ببینی که چطور یک استقلالی واسه ی تیمش چیزی که گفتم رو به مرحله عمل میرسونه. همینه که الان استقلال از باقی تیم ها سرتره.

این روزها همه پرسپولیس رو گل باران میکنند ! شما چطور !!؟

این اس اس منه / دوسش دارم خیلی زیاد
قهرمانی بهش میاد/ دوسش دارم خیلی زیاد !

این مایه سرور و خوشبختیست که فلک از رنگ قرمز خالیست
تلاءلو آسمان را می بینی؟ گویند که خدا هم استقلالیست!

یه پرسپولیسی میره پیش یه پیشگو میگه تیم ما کی قهرمان می شه؟
پیشگو یه کم به دستش و گوی جادوییش نگاه می کنه، می گه والا من بیشتر از
صد سال نمی تونم پیشگویی کنم !!!

دربی منتظر مـــاست بیــا تــا برویـــم / اشک لنگی به راست بیا تا برویم
جمعه روز آبی هاست بیا تا برویم / تیم حمید جوون سوراخه بیا تا برویم !

می خوام دنیا نباشه / اگه اس اس نباشه
می خوام فوتبال نباشه /  اگه اس اس نباشه
می خوام این لیگ نباشه / اگه اس اس نباشه
نباشه هر کی می خواد / تیم اس اس نباشه

قسم به هر چی مرده / پرسپولیسی نامرده
قسم به هر چی تیمه / پرسپولیسی یتیمه
قسم به هر چی عشقه / تیم ابی با عشقه

عشقت کرده توو جون من ریشه / تو قهرمان منی همیشه
بذار بگن هرچی که دوست دارن / تیمی استقلال من نمیشه

استقلاله قهرمانه  / تیمی که حریف نداره
شب تاره لنگ پاره /  تیمی که چاره نداره !

آدما ۲ دسته اند:
یا تو زندگیشون واسه خودشون کسی میشن
یا طرفدار پرسپولیس میشن !

آبی تر از آنیم که زنگار پذیریم
نانخور نشدیم بزور که ادبار بگیریم
تاجیم چو الماس که بر اوج نشینیم
چون لنگ نه آیم که جای شلوار بگیریم !

هواداران به پا خیزید از امروز /  حمایت ها کنید از تیم پیروز
طرفداران آبی کوه وارند / همیشه رنگ دریا دوست دارند
طرفداران قرمز در زوال اند / که میدانی زقومی بیخیال اند
طرفداران قرمز یک حسودند / نمیدانی مگر بی کاره بودند
بیا ما هم به قرمز ها بخندیم / و در ها را به رویشان ببندیم !

به نظر شما نتیجه بازی استقلال و پرسپولیس چگونه است؟
۱٫گزینه ۲
۲٫ گزینه ۳
۳٫گزینه ۴
۴ برد استقلال !

در آستانه ببازی استقلال و پرسپولیس قیمت ایزی لایف به شدت گران شد.
کارشناسان دلیل این افزایش قیمت را
تقاضای زیاد پرسپولیسی ها برای روز  دربی میدانند !

شنیدم دارن یه قانون جدید میذارن که فوتبال از ثانیه هشت شروع بشه
آبروی تیم های زود گل خور نره !

غم قفس به کنار
آنچه عقاب را میمیراند ، شاخ بازی تیم های انتهای جدول است !

الا فرهاد غزال تیز پایم / مکن سوراخ لنگ با وفایم
منم شیث رضایی پرسپولیسی/ نما رحمی بحال ناله هایم
ته جدول نشسته مات و زارم / ازین ماتی بگو کی در می آیم
تو گفتی آی بدو بسکه دویدم / شکسته ساق های هر دو پایم !

چقدر اشتباه مي کنند اون هايي که مي گن:
مرد بايد قد بلند باشه…
مرد بايد چشم ابرو مشکي باشه…
مرد بايد ته ريش داشته باشه…
من که مي گم:
مرد بايد با وجود همه ي غرورش،مهربون باشه…
با وجود همه ي لجبازيش، وفادار باشه…
با وجود همه ي خستگي هاش،صبور باشه…
با وجود همه ي سختي هاش،عاشق باشه…
مرد بايد محکم باشه…
بايد تکيه گاه همسرش باشه…
مرد بايد،”مـــــــرد” باشه…
همين….

مردها تشنه روز مرد نیستند
مردها به یک روز قدردانی در سال نیازی ندارند، مرد آفریده شده تا تکیه گاه شود نه متکی باشد، مرد به این حساس نیست که کی و چی کادو می‌گیرد!
فلانی برای شوهرش چه خریده؟ جوراب گرفته یا ساعت مچی طلا ؟
مرد برای مبارزه آمده، برای جهاد، برای سماجت، برای جنگ با غول زندگی، برای نبرد بی وقفه و بی انتها آمده، برای به آرامش رساندن خانواده اش آمده،
برای شکسته شدن غرورش آمده
همین که تبسم را بر لب زنش ببیند،
همین که لبخند را بر چهره دخترش ببیند،
همین که سربلندی پسرش را ببیند،
همین که خواهرش بتواند به او تکیه کند،
همین که مادرش با او درد دل کند،
همین که پدر پیرش جوانی خودش را در او ببیند،
همین ها برای مرد کافیست
همین ها مرد را خوشبخت می‌کند
مرد آمده تا دیگران را خوشبخت کند،
آمده تا شود ستون خانواده،
آمده بسوزد تا روشنایی بخشد،
هیچ هدیه ای، هیچ کادویی، هیچ گوهر گرانبهایی هیچ مردی را خوشحال نمیکند مگر آرامش خانوده اش!
مرد مهرورزی بلد نیست، چون مادر نیست! مرد مهروزی اش را به زبان نمی‌آورد، نشان می‌دهد!
بهترین هدیه برای یک مرد، یک تشکر واضح و شفاف به همراه لبخند و رضایت و  آرامش خانوده اش هست‌…
عمرشان دراز و عزتشان افزون باد

زن جلوه زیبایی بی حد خداوند است
میل انسان ب بقا
میل انسان ب زندگی میل انسان ب زیبا پرستی
زن گوشه ای ازهنر آفرینش است
خلاصه تمام مهربانی های دنیا
چشمهایت راک پاک کنی از تمام هوسها
ناز یک زن را جوهر زنانگی او میبینی نه نیاز مردانگی خود

مردانگی ات را
با غرور بی اندازه ات به دختری که عاشق توست
ثابت نکن
مردانگی را
زمانی میتوانی نشان دهی که دختری
با تمام تنهایی اش به تو تکیه کرده
و با تکیه به غرور تو
به قدرت تو
در این دنیای پر از نامردی
قدم بر میدارد

مرد سرزمین من!
من ازتمام مردانگی تو ،
فقط یک “حس” را میخواهم!
همان حسی که وقتی مرا درکوچه و خیابان می بینی، به تو می گوید:
سرپایین بینداز – چشم فرو ببند
مرا ازین حسّ زیبایت محروم نکن
مرد باش!
بگذر بی نگاه

آغــوشت بوی تلخ که هیچ، بوی غرور میدهد…!
و چه لذت بخش است که ریه هایم از عطر مردانگی ات پر شود

هیچکس نفهمید زلیخا یک مرد بود
زیرا مردانگی میخواهد ایستادن ب پای عشقی ک هرلحظه تورا پس میزند

همانطور که هر نری مرد نیست
“مردی” و “مردانگی” هم
هیچ ربطی به هم ندارند
گول شباهت ظاهری کلمات را نخورید

مردانِ سرزمینِ من کاش می دانستند
غیرت
مردانگی
تنها و تنها
خلاصه می شود
در امنیت,
امنیتِ خاطر برایِ کسی که
زنانه به او دل می دهد

آهای کتاب گینس ، ثبت کن نام رفیقم را
که رکورد مردانگی را شکست

مردانگی ات را
باشکستن دل دختری که دیوانه توست
ثابت نکن
مردانگی ات را
با غرور بی اندازه ات به دختری که عاشق توست
ثابت نکن
مردانگی ات را
زمانی میتوانی نشان دهی
که دختری با تمام تنهاییش
به تو تکیه کرده

بوسه ی محکم و طولانی نمیخواهم!!
بغل گرم و عاشقانه هم نه!!!!!!
بیا مردانگی کن و زیر تابوتم را بگیر….
بگذار برای اخرین بارهم که شده گرمی
شانه های مردانه ات را حس کنم

یکی هستیم
مردی را
مردانگی
لازم نیست
تو نامردی نکن !
همین کافیست

قلبم” به عشق کسانی میتیپد که
روزی با آنها بر سر سفره روزگار
“نان وفاداری” و “نمک معرفت” خورده بودم
پس به رسم مردانگی
یاد میکنم از “دوستانم”
تا بدانند ما هنوز “وفاداریم

هـمیـن حـوالـی هـا…
تمام آرزوهایم شده ای..
تمام رویای این روزهای من…,
دلیل تمام اشک هایم و نقش اول تمام خاطراتم..,..
تو که برایم همه چیز شده ای
بیا و مردانگی کن و جزئی از داشته هایم شو..
داشته هایی که بی تو هیچ اند

دم دوستانی گرم که اتش مردانگی انها جنگل های نامردی را خاکستر میکند

سلامتی رفیق هایی که از پل نامردی رد نمیشن
ولی تو دریای مردانگی غرق میشن

مردانگی آنجاست
جایی که پسر بچه ای هنگام بازی برای اینکه دوست فقیرش خوراکی هایش را بخورد ، نقش فروشنده را بازی کرد

بزرگراه همت :حاضر؛
سمینار همت :حاضر
ورزشگاه همت؛ حاضر؛
مردانگی همت؛ غایب؛
هدف همت؛ غایب؛
غیرت همت؛ غایب؛
صداقت همت؛ غایب؛
آرمان همت؛ غایب؛
یادم رفت تیپ همت همیشه حاضر است!
کلاس تعطیل

چه نسل عجیبی هستیم ما که باید یک زن با تمام زنانگیش درس مردانگی بدهد به این جماعت نامرد

مردانگی تنها به مرد بودن نیست؛ به همت و گذشت است

آنچنان مردانه پای عشقم ایستادم که یادش رفت” او”مرد است نه “من”
آنچنان مردانگی کردم که مردانگی رااز یاد برد

دانشجو بودن هنر نیست
جوینده‌ی دانش بوده هنره!!!!
مرد بودن هنر نیست
مردانگی هنره!!!!
انسان بوده هنر نیست
انسانیت هنره!!!!
زندگی کردن هنر نیست
بعد مرگ زنده ماندن هنره!!!!
پس مثل یه جوینده دانش مردانه زندگی کن

مردانگی من و زنانگی تورا میخواهد در چشمان شیشه ای تو زل زدن و گفتن دوستت دارم

فشار آرام دستانت را دوست دارم! وقتی که مردانگی ات را به رخ انگشتانم میکشی

فک کردی دوسِت دارم شاخ شدی؟!
نه عزیزم! تو بیشتر شبیه رویایی هستی که من با دست چپم نقاشی کردم!

عشق برای من تعریف نشدس!
چون قلب رو ضعیف می کنه و ضعف توی فرهنگ واژگان من جایی نداره!

بعضی چیزها گـُفتَن ندارد
امــآ …
فــهمیدن که دارد
بـعضی چــیزها را نـگفته بـفَهم
لـُطفاً …

فقط مردها غیرت ندارند
باور کن زن ها هم رگ غیرتی دارند
که اگر گل کند….!
همه مردانگی ات زیر سوال می رود

ترجیح می دم یه بچه باشم و با هواپیمای کاغذی بازی کنم تا این که یه مرد باشم و با قلب یه زن بازی کنم

Take me as I am or watch me as I go
من رو همونطور که هستم قبول کن یا رفتنم رو تماشا کن

دم دوستانی گرم که آتش مردانگی آنها جنگل های نامردی را خاکستر می کند

یه مرد برای برد به دنیا اومده نه باخت!

سلامتی رفیق هایی که از پل نامردی رد نمیشن
ولی تو دریای مردانگی غرق میشن

مردانگی
جنسیت سرش نمی شود
معرفت که نداشته باشی
نامردی

قول می دهم بشوم همان پسرک شلوغ و پر هیاهو …
وقتی کسی را یافتم که لایق مردانگی هایم باشد

محبت بر خلایق انتهای سادگی ست
مردی و مردانگی آخرش آوارگی ست

طرف مامانش موچین رو ازش قایم میکنه
بعد میاد واسه ما دم از مردونگی میزنه!

فشار آرام دستانت را دوست دارم
وقتی که مردانگی ات را به رخ انگشتانم می کشی

پسره و مردونگی کردناش
عطر تلخ و سرد زدناش
غیرتی شدناش
داد زدناش
ناز کشیدناش
مغرور بودناش
یه جور خاص مهربون شدناش

به یاد سه نفر سوختم :
اول مادری که چشم به او دوختم …
دوم پدری که مردانگی را از او آموختم…
سوم رفیقی که جز مرام و معرفت چیزی از او نیاموختم…
سلامتی همشون

بیو تیم فوتبال استقلال / متن کوتاه برای استقلال | تاو بیو

مینویسم بر فراز آسمان ها
استقلال آبی ترین عشق جهان🤤🌸💙🌙
[▽𝓪𝓫𝓸𝓾𝔃𝓪𝓻.𝓪𝓯𝓻𝓪▽] # استقلال

به‌نام‌مظهرعشق؛ #الله☝🏻.
ق‍‌لبِ‌مَ‍ن‌برای‌استق‍‌لال‌ایران‌م‍‌ی‌تپد
‌ᗴ𝗌𝗍𝖾𝗀𝗁𝗅𝖺𝗅,Ⲙ𝖾💙" # استقلال

من آن خدایی را ستایش میکنم که، آسمان آبی را بالای گل سرخ قرار داد ، خون قرمز را در رگ آبی ، ماهی قرمز را محتاج دریای آبی و استقلال را سرور پرسپولیس قرار داد.💙💙 # استقلال

دوست داشتنِ تو چیزیه که
هیچوقت ازش خسته نمیشم استقلال🙈💙👄

✪𝓪𝓫𝓸𝓾𝔃𝓪𝓻.𝓪𝓯𝓻𝓪✪ # استقلال

|جان و جهانمی تاجم🥺🪐🤍|

☆٭𝓪𝓫𝓸𝓾𝔃𝓪𝓻.𝓪𝓯𝓻𝓪٭☆ # استقلال

'ال‍‌ف‌س‍‌ین‌ت‌ق‍‌اف‌لام‌ال‍‌ف‌لا‍م'
ک‍‌ل‌ال‍‌فب‍‌ای‌م‍‌ن‌اس‍‌ت"💙 # فوتبال # استقلال

قسم به هر چي مرده/پرسپوليس نامرده😑 قسم به هر چي تيمه/پرسپوليس يتيمه😂 قسم به هر چي عشقه/تيم ابي با عشقه.😻👑
# استقلال

از تمام جهان,
تماشای تو ما را بس است استقلالم😍✨💙 # استقلال

آبی تر از آنیم که بی رنگ بمیریم
از شیشه نبودیم که با سنگ بمیریم # ادبی # استقلال

لحظه شماری میکنم برای شروع بازیهات💙👀

✧𝓪𝓫𝓸𝓾𝔃𝓪𝓻.𝓪𝓯𝓻𝓪✧ # استقلال

+ قشنگ‌ترین پارادوکس دنیا؟
– استرس و آرامشی که همزمان لحظه شروع بازیاش داری🤤🙂💕🖇
△𝓪𝓫𝓸𝓾𝔃𝓪𝓻.𝓪𝓯𝓻𝓪△ # استقلال

لبخند بزن… واسه هیچ ڪس مهم نیست که تو چه حسی داری !!
:)👄 # زندگی # استقلال

مینویسم بر فراز آسمان استقلال آبی ترین عشق جهان # استقلال

گاهی اوقات باید بدترین دردها رو بکشی
تا بهترین تغییرها رو تجربه کنی.
😎🧡🥲 # لاتی # استقلال

مشکلات زندگی نمیان که نابودت کنن،
میان که بهت کمک کنن
تا پتانسیل‌های نفهته‌ات رو بشناسی!🍀
#رعنا_اس_جی
# استقلال # انگیزشی

(بد ترین بازیکن زمین باشی بهتره تا تماشاگر)⚽️ # پرسپولیس # فوتبال # استقلال

🤦🏻‍♀️…اس اسی قهرمان ما🦋 # استقلال

بودی خش نبودی خش تر ༒︎🤗💔 # لاتی # لاشی # مغرور # نامردی # حاضر جوابی # زندگی # ادبی # دروغ # انتقام # عشق یک طرفه # انگیزشی # خسته # سکوت # شاد # دوستت دارم # بی تفاوت # بامعرفت # حقیقت # دختر # سیگار # متفرقه # دلتنگی # ترکی # کارما # کرونا # پسرانه # برف # به سلامتی # شب # موسیقی # خودکشی # آرامش # تتلو # همسر # سرباز # عربی # حافظ # فرانسوی # درسی # خجالتی # تولدم # شکلک # تبریک تولد # اموات # پرسپولیس # عید # فوتبال # استقلال # طبیعت

انقدر بدم میاد تا بی تربیتی میکنم خانوادم میگن ما این هارو یادت دادیم؟

نه خیر همشو خودم با زحمت و تلاش خودم یاد گرفتم😎😂 # خانواده # استقلال

هراسناک‌ تر از نابینایی، دیدن است با دو چشم باز، که چه بر سر سرزمین‌ مان می‌ آید…
# ادبی # استقلال

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *